W pierwszej części redaktorzy przybyli do Frysztaka gdzie przeprowadzili wywiad z Wójtem Gminy Frysztak Janem Ziarnikiem. Rozmowa toczyła się o walor turystycznych i historycznych naszej gminy.
Kolejnym krokiem było odwiedzenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Na boisku piłkarskim redaktorzy rozmawiali o sporcie, rekreacji i turystyce z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku Panem Markiem Armatą.
Już wkrótce na naszej stronie udostępnimy kolejne części programu z cyklu Lato w Regionach, który kręcony jest na terenie dwóch gmin - Frysztak i Wiśniowa.
Nareszcie promocja gminy Frysztak. To jest dla nas prawdziwa szansa rozwoju i pokazanie walorów turystycznych. W ramach organizacji turystyki można nie tylko zarabiać ale też ściągać ogromne środki unijne na drogi, chodniki, oświetlenie itp. Dobry kierunek. Nareszcie!
OdpowiedzUsuńJasne, że krok dobry. Zwłaszcza, że aktualnie bardziej modne i przede wszystkim bezpieczne jest odpoczywanie w Naszym kraju :)
OdpowiedzUsuńWarto pomyśle o jakieś współpracy turystycznej z innymi ośrodkami nawet spoza gminy, byc może nawet województwa.
Żyjemy w czasach rozwoju technologii informacyjnej, kuszącej oferty programów telewizyjnych , Internetu i gier komputerowych, a jednak aktywny wypoczynek, rekreacja, sport, turystyka i troska o zdrowie wypierają nowoczesność i stają się modą na życie w każdym wieku …
OdpowiedzUsuńWarto wykorzystać tę sytuację, jako profilaktykę, promocję i szansę dla mieszkańców naszej gminy.
Panie ATWORK1919 pierwszy raz ale mam nadzieję nie ostatni się z Panem zgadzam:-)
Marek Armata
Panie Grzegorz Grzegorz - obecnie turystyka stanowi kluczową gałąź gospodarki, a w niektórych krajach jest nawet podstawą gospodarki. Można zaobserwować jej ścisłe powiązanie z innymi sektorami w kraju. Turystyka sprzyja rozwojowi innych branż w każdym państwie, zatem można stwierdzić, że koniunktura gospodarcza w pewnym stopniu uzależniona jest od stopnia rozwoju turystyki. Prawidłowa polityka rozwoju regionalnego wpływa na dobrą politykę gospodarczą. Od wielkości ruchu turystycznego zależy wysokość wpływów ze sprzedaży różnego rodzaju produktów i usług w danym regionie. Większy napływ turystów oznacza zwiększenie wpływów funduszy (np. z tytułu podatków) do skarbca danej gminy. Dzięki zgromadzonemu kapitałowi, regiony turystyczne mogą lepiej się rozwijać podejmując różnego rodzaju inwestycje sprzyjające poprawie życia społecznego i gospodarczego.
OdpowiedzUsuńMarek Armata