Zagrali w turnieju szachowy LZS o „Złotą Więżę”

W dniu 23 kwietnia 2023 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się już po raz trzeci z rzędu Finał Województwa Podkarpackiego 65 Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Więżę”.

Organizatorami turnieju byli Podkarpackie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Rzeszowie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku pełniący rolę gospodarza.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, a czas gry wynosił 2 x 12 minut + 2 sek. na pos. dla zawodnika na rozegranie całej partii. W turnieju wzięli udział reprezentanci gminy Frysztak oraz Cieszyny, którzy rywalizowali w składach: Julia Furtek, Wiktoria Danek, Tomasz Grygiel, Stanisław Bednarz (gmina Frysztak) oraz Dawid Wolak, Rafał Zagórski, Marcin Wolak, Paulina Froń (Cieszyna).

Ostatecznie drużyna z gminy Frysztak zajęła 7 miejsce, natomiast drużyna z Cieszyny uplasowała się na 9 miejscu. Mimo to, wszyscy uczestnicy turnieju mogą być dumni z wzięcia udziału w tak prestiżowej imprezie i pokazania swoich umiejętności szachowych.

Więcej informacji oraz zdjęcia z turnieju znajdą Państwo na stronie GOSiR.Frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!