Autor jest drugim w historii Polakiem wyróżnionym tym tytułem, jak również pierwszym na Podkarpaciu. Tytuł MPSA – otrzymał od Amerykańskiego Towarzystwa Fotograficznego – PSA z siedzibą w Oklahomie i jest to jedyne wyróżnienie honorowe tego stopnia w Polsce.
Tomasz Okoniewski z wykształcenia historyk, dziennikarz, a z zamiłowania wielki pasjonat i promotor fotografii w swoim dorobku posiada tytuły fotograficzne:
- AFIAP (2016), EFIAP (2017), EFIAP/b (2018), EFIAP/s (2019), EFIAP/g (2020), EFIAP/p (2021), EFIAP/d1 (2022), EFIAP/d2 (2023);
- AFRP - Artysta Fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (2016);
- AFF - Fotoferia Artist (2016);
- MIVAF - Master Indian Visual Arts Foundation – Indie (2017);
- Hon.F TPAS - Tricity Photo Art Society – Indie (2020);
- GPU CROWN 4 - Global Photographic Union (2020);
- Grand Master APG - Association of Photographers of Georgia (APG) – Gruzja (2020);
- E.CPE, Hon.CPE, ES.CPE - Campina Exhibitions – Rumunia (2021);
- Master of Light Artist (MoL Artist) – Kanada (2021);
- GAPU Gold Exhibitor – Asia Photographers Union – Singapur (2021);
- Master CAS (MCAS) - Creative Art Solution – Indie (2022);
- Członek wspierający TTF – Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne (2022);
- QPSA (2021), PPSA, BPSA, EPSA (2022), MPSA - Master PSA – USA (2023);
- GM.APS - Agile Photographic Society – Bangladesz (2023);
- E.NPS - Nicosia Photographic Society – Cypr (2023);
- EDIPA/p – Danube International Photo Association – Serbia (2023).
Autor zaprasza na facebookowy profil promujący osobliwości najbliższej okolicy, jak również całego Podkarpacia, na FB znajdą Państwo również zdjęcia z naszej gminy: Korczyna i okolice - dawniej i dziś
FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) jest międzynarodową federacją, której członkami są krajowe stowarzyszenia fotograficzne. W Polsce jego reprezentantem jest FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej. FIAP jest jedyną międzynarodową organizacją fotograficzną, która została uznana i jest reprezentowana przez UNESCO. FIAP zrzesza organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich i reprezentuje interesy prawie miliona fotografów.
Celem FIAP jest promocja sztuki fotografii we wszystkich jej aspektach oraz wspieranie wszelkiego rodzaju imprez fotograficznych. Tytuły FIAP nadawane są w celu uhonorowania wybitnych osób w dziedzinie fotografii, są to najwyższej rangi tytuły, jakie może otrzymać fotograf. Prace fotografa prezentowane w procesie nadawania tytułu stają się częścią artystycznego dziedzictwa FIAP.
Amerykańskie Towarzystwo Fotograficzne wraz z FIAP czyli Międzynarodową Federacją Sztuki Fotograficznej jest jedną z największych organizacji non-profit zrzeszających fotografów i organizacje fotograficzne z całego świata. Stowarzyszenie PSA zostało założone w 1934 roku. Skupia członków z 60 krajów świata, w tym aktualnie 12 Polaków. Celem organizacji jest promocja fotografii jako sztuki i nauki we wszystkich jej aspektach, poprzez działalność indywidualnych członków, zrzeszonych klubów i innych organizacji fotograficznych, poprzez badania naukowe i upowszechnianie wiedzy fotograficznej, poprzez promocję fotografii na salonach i wystawach. PSA organizuje corocznie kilkadziesiąt konkursów, odbywających się na całym świecie. Wydaje również miesięcznik „PSA Journal”.