Strzelec Frysztak 1:0 Orzeł Lubla – dramaturgia, kartki i zwycięski gol trenera

W emocjonującym meczu inaugurującym sezon ligowy 2024/2025 w A klasie Krosno III, Strzelec Frysztak pokonał Orła Lubla 1:0. Derby Gminy Frysztak dostarczyły kibicom nie tylko sportowych emocji, ale również dramaturgii na najwyższym poziomie, o czym świadczy duża liczba kartek, w tym aż trzy czerwone.

Od pierwszego gwizdka to Strzelec Frysztak lepiej prezentował się na boisku we Frysztaku. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, Strzelec nie zdołał poważnie zagrozić bramce Orła w pierwszej połowie. Z kolei Orzeł, choć rzadziej przy piłce, kilkakrotnie wyprowadził groźne ataki, które mogły przynieść bramkę gościom dzisiejszego spotkania.

Po przerwie zawodnicy Strzelca wyszli na boisko jeszcze bardziej zmotywowani, co szybko przełożyło się na większą przewagę w grze. Kluczowy moment meczu nastąpił w 51. minucie, gdy Orzeł musiał grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Kacpra Urbańka. Od tego momentu Strzelec nacierał jeszcze bardziej na bramkę przeciwnika.

Kibice Strzelca musieli jednak czekać na gola aż do 83. minuty. To wtedy grający trener, Sławomir Sienicki, po świetnym podaniu od Adama Tabaka, umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie upragnione prowadzenie.

Mecz, mimo sportowego ducha, obfitował w ostre starcia, co przełożyło się na liczne kartki. W derbowym spotkaniu zawodnicy Strzelca otrzymali 5 żółtych kartek: Tomasz Pękosz, Kacper Sokołowski, Łukasz Król, Dawid Tabak i Michał Chlebica. Na domiar złego Jakub Bednarz musiał opuścić boisko po czerwonej kartce.

Zespół Orła Lubla nie miał łatwiejszego zadania. Kacper Urbanek, który otrzymał dwie żółte kartki, zakończył mecz przedwcześnie w 51. minucie. W 76. minucie także Adrian Urbanek został ukarany czerwoną kartką, co jeszcze bardziej osłabiło zespół.

Mimo trudnego meczu pełnego emocji, to Strzelec Frysztak cieszył się na końcu z trzech punktów, rozpoczynając sezon 2024/2025 od zwycięstwa. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Sławomir Sienicki, który skutecznie wykorzystał przewagę liczebną i poprowadził swój zespół do wygranej.

Nadchodzące mecze pokażą, czy Strzelec Frysztak utrzyma formę i będzie w stanie walczyć o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie. Kibice z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania swojej drużyny. Liczymy również na dobre występy Orła i wygrane spotkania tak aby cieszyć się z obu drużyn z naszej gminy występujących w A klasie Krosno III.