Strzelec i Orzeł na szczycie tabeli A klasy Krosno III

Strzelec wywozi 3 punkty z Osieka Jasielskiego. Foto: Adam
Po czterech kolejkach A klasy w grupie Krosno III kibice z gminy Frysztak mają powody do radości. Strzelec Frysztak prowadzi w tabeli jako lider, a Orzeł Lubla plasuje się tuż za nim na pozycji wicelidera. Taki widok cieszy sympatyków obu drużyn i pozwala mieć nadzieję, że tak już pozostanie do końca sezonu.

W meczu czwartej kolejki Strzelec Frysztak odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo, wygrywając na wyjeździe z LKS Czardasz Osiek Jasielski wynikiem 3:1. Pierwsza połowa spotkania nie była najlepsza w wykonaniu drużyny z Frysztaka. Słabsza gra Strzelca pozwoliła gospodarzom szybko wyrównać po golu Norberta Myśliwca, który otworzył wynik meczu w trzeciej minucie. Dopiero po przerwie drużyna z Frysztaka zaczęła grać na wyższym poziomie, przejmując kontrolę nad meczem. Bramki Wiktora Hendzla i ponownie Norberta Myśliwca w drugiej połowie zapewniły Strzelcowi zasłużone trzy punkty i umocnienie pozycji lidera.

Orzeł Lubla również nie zawiódł swoich kibiców, odnosząc na własnym terenie imponujące zwycięstwo nad Plombier Spartą Osobnica 5:0. Mecz odbył się w upalne popołudnie, ale to nie przeszkodziło drużynie z Lubli zdominować rywali od pierwszych minut. Już do przerwy Orzeł prowadził trzema bramkami, co pozwoliło kontrolować przebieg spotkania w drugiej połowie i dołożyć kolejne dwa gole. To trzecie z rzędu zwycięstwo Orła Lubla w tym sezonie, które umocniło ich na pozycji wicelidera tabeli. W drużynie Orła Lubla na wyróżnienie zasługuje Sławek Majewski, który zdobył dwie bramki, a także Marcin Sypień, Krzysiek Hendzel i Dawid Czernicki, którzy również wpisali się na listę strzelców.

Obie drużyny pokazały w ostatnich meczach doskonałą formę, co napawa optymizmem przed kolejnymi kolejkami sezonu. Mieszkańcy gminy Frysztak z niecierpliwością czekają na dalsze występy swoich ulubionych drużyn, mając nadzieję, że zarówno Strzelec Frysztak, jak i Orzeł Lubla utrzymają swoje wysokie pozycje w tabeli aż do końca rozgrywek. Oby tak do końca sezonu wyglądała tabela! Kibicujemy naszym drużynom i życzymy dalszych sukcesów!