Emocjonująca kolejka A klasy Krosno III: Strzelec Frysztak remisuje, Orzeł Lubla triumfuje

Podział punktów we Frysztaku. Foto: Daniel
Za nami 7. kolejka rozgrywek A klasy Krosno III, która przyniosła wiele emocji, niespodzianek i zaciętych pojedynków. W miniony weekend zarówno Strzelec Frysztak, jak i Orzeł Lubla stoczyły swoje mecze, które zakończyły się skrajnie różnymi wynikami.

Remis Strzelca Frysztak na własnym boisku
Emocje w końcówce spotkania. Foto: Daniel
Strzelec Frysztak, lider tabeli, zmierzył się w niedzielę 15 września na własnym boisku z Tęczą Zręcin. Mecz zakończył się remisem 2:2, co było pierwszym podziałem punktów w sezonie dla drużyny z Frysztaka.

Strzelec 2:2 Tęcza. Foto: Daniel
Spotkanie miało pełen zwrotów akcji, a jego kulminacja nastąpiła w doliczonym czasie gry. Goście objęli prowadzenie w 25. minucie, jednak tuż po przerwie Norbert Myśliwiec wyrównał stan meczu na 1:1. Emocje sięgnęły zenitu w końcówce, kiedy to Tęcza Zręcin zdobyła bramkę na 2:1 w 90. minucie. Strzelec nie zamierzał jednak oddać meczu bez walki – w 91. minucie Sławomir Sienicki pewnie wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu 2:2. Co ciekawe, Strzelec miał  jeszcze jedną okazję okazję na gola z rzutu karnego, jednak nie udało się go wykorzystać.

Orzeł Lubla z kolejnym kompletem punktów
W sobotę 14 września Orzeł Lubla zagrał na wyjeździe z LKS Orzeł Bieździedza. Mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem gości 4:1, co było ich szóstą wygraną z rzędu. Wynik meczu przez długi czas był wyrównany, a pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej części spotkania Orzeł Lubla całkowicie przejął inicjatywę, strzelając trzy kolejne bramki, pieczętując swoje zwycięstwo.
Bramki dla Orła zdobyli Sławek Majewski (2), Szymon Kamiński oraz Grzesiek Janas.

Tabela po 7 kolejkach: Strzelec Frysztak pozostaje liderem z 19 punktami na koncie, natomiast Orzeł Lubla plasuje się tuż za nimi, zajmując 2. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Nadchodzące kolejki zapowiadają się niezwykle emocjonująco, zwłaszcza że różnica między czołowymi drużynami jest minimalna. Kibice z Frysztaka i Lubli z pewnością mogą liczyć na kolejne pasjonujące widowiska. W 8 kolejce Orzeł Lubla będzie pauzował a Strzelec Frysztak zmierzy się na wyjeździe z Polonią Kopytowa, mecz zaplanowano 22 września o godzinie 15:00.