Strzelec Frysztak odniósł wysokie zwycięstwo w Kopytowej

Strzelec pokazał moc. Wysoka wygrana w Kopytowej. Foto: Marcin
W meczu 8. kolejki rozgrywek A klasy Krosno III, drużyna Strzelca Frysztak zaprezentowała się fenomenalnie, wygrywając aż 6:1 na wyjeździe z Polonią Kopytowa. To zwycięstwo oznacza nie tylko umocnienie pozycji lidera tabeli, ale również zapisanie ważnego momentu w historii klubu. Druga bramka Kacpra Sokołowskiego była bowiem 1200. trafieniem Strzelca w oficjalnych meczach ligowych od sierpnia 2000 roku!

Spotkanie przez pierwsze 20 minut zapowiadało się na wyrównaną rywalizację. Obie drużyny stwarzały sobie okazje, a gospodarze Polonia Kopytowa walczyli dzielnie z liderem A klasy Krosno III. Decydujące momenty nastąpiły między 20. a 24. minutą, kiedy to Strzelec zdobył aż trzy bramki.

Strzelec Frysztak objął prowadzenie w 20. minucie po bramce Kacpra Sokołowskiego, który chwilę później, w 22. minucie, podwyższył wynik na 2:0. W 24. minucie Sławomir Sienicki zdobył trzecią bramkę, a tuż przed przerwą, w doliczonym czasie pierwszej połowy, dołożył kolejne trafienie, ustalając wynik na 4:0. Po przerwie, w 67. minucie, Przemysław Banek strzelił piątą bramkę dla Strzelca, a w 78. minucie Sienicki skompletował hat-tricka, ustalając wynik na 6:0. Polonia miała swoje okazje ale bardzo dobrze dysponowany w dzisiejszym spotkaniu był bramkarz Strzelca Frysztak - Michał Chlebica. Ostatecznie zespołowi Polonii udało się zdobyć honorowe trafienie, którego autorem był Wojciech Munia w 89. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem Strzelca 6:1.
Strzelec Frysztak po 8. kolejkach prowadzi w tabeli A klasy Krosno III, mając na koncie 22 punkty. To kolejny krok ku awansowi, choć konkurencja nie śpi. W tej kolejce pauzował Orzeł Lubla, który w 9. kolejce zmierzy się u siebie z LKS Skołyszyn. Mecz zaplanowano na 29 września o godzinie 16:00. Z kolei Strzelec odpocznie od ligowych zmagań, gdyż w 9. kolejce będzie pauzował.