Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

RolkoWisłok 2024: Sukces organizacyjny mimo trudnych warunków pogodowych!

13 października 2024 r. odbyła się czwarta edycja wyścigu RolkoWisłok w naszej gminie, która przyciągnęła zawodników z całego kraju. Uczestnicy rywalizowali na 18-kilometrowym dystansie wzdłuż malowniczych brzegów Wisłoka, jednak pogoda tego dnia nie była łaskawa. Silny wiatr i chwilowe opady deszczu stanowiły dodatkowe wyzwanie dla biegaczy, co sprawiło, że walka o zwycięstwo była jeszcze bardziej zacięta.

W kategorii OPEN najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Wojtyła (MKS Istebna SKIPOLTEAM.pl), który ukończył bieg z imponującym czasem 43:44. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Legierski z Koniakowa (44:56), a trzeci był Ireneusz Rabski ze SKI 100% Team (45:43).
W klasyfikacji OPEN kobiet zwyciężczynią została Ewa Marszałek (KrosSki RemSport) z czasem 57:20, drugie miejsce zajęła Ewa Armata (Stara Wędzarnia/GOSIR Frysztak) z czasem 59:46, a na trzecim miejscu uplasowała się Anna Dąbrowska-Duda (Krosski RemSport) z czasem 1:01:06.

Wśród zawodników z gminy Frysztak również nie zabrakło znakomitych wyników. Marek Armata zajął 37. miejsce z czasem 59:09, natomiast Ewa Armata zdołała wywalczyć miejsce na podium w swojej kategorii, zajmując 2. miejsce wśród kobiet (59:46). Świetnie spisał się również Radosław Gdula z Gogołowa, który ukończył wyścig na 49. pozycji (1:06:24).

Nowością tegorocznego wyścigu był sprint, który dostarczył dodatkowych emocji. W tej konkurencji również najlepszy okazał się Wojciech Wojtyła (6:16), a tuż za nim uplasowali się Grzegorz Legierski (6:46) i Paweł Filip (7:00).

W klasyfikacji sprintu zawodnicy z naszej gminy również dali z siebie wszystko: Ewa Armata ukończyła bieg na 27. miejscu (8:52), tuż za nią znalazł się Marek Armata (8:56), a Radosław Gdula zakończył sprint na 41. miejscu (10:19).

RolkoWisłok ponownie okazał się największym wydarzeniem sezonu w biegach na nartorolkach w Polsce, a rywalizacja była zacięta, mimo niesprzyjającej aury. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zawodnikom z gminy Frysztak, którzy z dumą reprezentowali nasz region!

Więcej zdjęć autorstwa Pani Joanny Pasek z zawodów RolkoWisłok znajdą Państwo w naszej galerii zdjęć - link, kliknij tu! Zdjęcia Pana Bogdana Kalisza dostępne pod linkiem: https://we.tl/t-8Z6Ttb60Bn