Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Święto Niepodległości w szkołach i przedszkolach

Narodowe Święto Niepodległości to czas refleksji nad historią Polski i okazja do okazania wdzięczności za wolność, jaką się cieszymy. W gminie Frysztak placówki oświatowe aktywnie zaangażowały się w uczczenie tego święta. W ten sposób uczniowie, nauczyciele, oraz cała lokalna społeczność mieli możliwość wspólnego oddania hołdu naszej ojczyźnie.

Już 7 listopada Zespół Szkół w Gogołowie rozpoczął obchody Święta Niepodległości od uroczystego apelu połączonego ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Kulminacja patriotycznych obchodów w szkole nastąpi w piątek, gdy uczniowie o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji #SzkołaDoHymnu. To jednak nie koniec inicjatyw – 15 listopada szkoła zaplanowała specjalną wieczornicę patriotyczną, która będzie pięknym zwieńczeniem obchodów, pełnym wzruszających wspomnień i refleksji nad historią Polski.

Nie inaczej wyglądały obchody w Szkole Podstawowej w Cieszynie, gdzie 8 listopada, punktualnie o godzinie 11:11, społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Nawiązując do słów Marii Konopnickiej: „Ojczyzna moja – to ta ziemia droga, Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga…”, uczniowie i nauczyciele przypomnieli sobie o wartościach, które budują naszą narodową tożsamość. To wspólne śpiewanie jest symbolicznym połączeniem się ze wszystkimi szkołami w Polsce, które w tym czasie oddają cześć naszej ojczyźnie.

Podobnie w Szkole Podstawowej w Gliniku Górnym oraz w Zespole Szkół w Stępinie o godz. 11:11 zabrzmiał hymn narodowy. W Stępinie uczniowie zostali zachęceni do założenia odświętnego stroju, co nadało wydarzeniu wyjątkowy charakter i podniosłość, godną tak ważnej rocznicy.

To tylko wybrane informacje co działo się w tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości w szkoła i przedszkolach w gminie Frysztak. Wspólne obchody pokazują, że lokalna społeczność dba o to, by młodzież uczyła się szacunku do przeszłości i dumy z polskich korzeni.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad